Visit Other Websites :

چرا موهایم دیگر بلند نمی‌شود؟

سوال: من در دوران دبیرستان موهای بلندی داشتم اما در دوران کنکور آن‌ها را کوتاه کردم و بعد از آن دیگر موهایم رشد خوبی نداشت و خیلی کم‌پشت شد و حتی ریزش موهایم هم زیاد شد. علت چیست؟
پاسخ دکتر لقمان شاریم: بهتر است بدانید که حجم مو همیشه ثابت نیست و فراز و نشیب دارد، در یک دوره ممکن است موهای فرد بریزد و در دوره‌ای دیگر ریزش موهایش متوقف شود که پیدا کردن علت بسیار اهمیت دارد. به طور کلی هر مویی طول عمری دارد که اگر از آن کمتر باشد، ریزش مو اتفاق می‌افتد. اما در شرح حالی که شما ارائه کردید، به نظر می‌رسد شما ریزش موی ارثی دارید که از سن بلوغ به بعد حجم موها کم می‌شود. در ریزش موی ارثی و تحت تاثیر ژنتیک، موهای افراد شاید در ۱۸ سالگی و شاید هم در ۳۰ سالگی در فاز ریزش قرار بگیرد و این موضوع بستگی به زمان فعالیت ژن دارد که در افراد مختلف، متفاوت است و هنوز کاملا مشخص نیست که چه موقع این فعالیت انجام می‌گیرد. اما ریزش موی ارثی معمولا به تدریج و با الگوی مشخصی انجام می‌شود که باید به این مهم توجه داشته باشید.
اگر ریزش موی شما علت روانی مانند استرس ناشی از امتحان را داشت، بعد از گذراندن این دوران رشد مو به حالت قبل بازمی‌گشت اما از آنجا که می‌گویید ریزش مو ادامه‌دار بوده، احتمال ریزش موی ارثی در شما بسیار بالاست.
با این حال برای تشخیص دقیق‌تر شما باید به متخصص مراجعه کنید تا با انجام آزمایش‌های مرتبط با هورمون‌های مختلف بدن به یک ارزیابی دقیق دست یافته و بتواند نسخه درمانی مناسبی برای شما تجویز کند.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

X