Visit Other Websites :

نگذارید خوره به جانشان بیفتد!


اگر موهای رنگ‌شده‌تان روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند و شاخه شاخه شده‌اند، نگران نباشید که چاره دردتان پیش ماست!

موهایت را با هزار امید و آرزو بلند می‌کنی، چندین و چند ماه طول می‌کشد تا به اندازه دلخواهت برسد… بعد یک روز که داری سر صبر و حوصله شانه‌شان می‌زنی، می‌بینی پایین موهایت دو شاخه و سه شاخه، شاید هم چند شاخه شده! گره گره شده یا حتی وسط یک تار مو حفره باز شده! حسابی تعجب می‌کنی چون خیلی از موهایت مراقبت کرده‌ای، هر روز با بهترین شامپوها تمیزشان کرده‌ای و با هزار جور تقویت‌کننده بهشان رسیده‌ای؛ پس چرا موخوره به جان‌شان افتاده؟!

کوتیکل؛ سدی برای موخوره
می‌گویند مو خوره وقتی ایجاد می‌شود که سلول‌های کوتیکل مو، از بین بروند و حلقه‌های طبیعی کراتین در بخش کورتکس مو، تخریب می‌شوند. کوتیکل محافظ معمولا آسیب می‌بیند و باعث شاخه شاخه شدن موها می‌شود. هیچ راه‌حل معجزه‌واری برای درمان موخوره وجود ندارد و همانطور که خانم‌ها با موی بلند دچار این مشکل می‌شوند، آقایان هم ممکن است درگیرش شوند؛ این اتفاق معمولا برای موهای خشک و شکننده می‌افتد.

با موهایتان خوب تا کنید!
مو از ۳ لایه تشکیل شده:
۱. خارجی‌ترین لایه (لایه کوتیکل): پوشش مو، لایه‌ای که روی لایه‌ای دیگر کشیده شده تا از لایه درونی که از کراتین ساخته شده، محافظت کند.
۲. درونی‌ترین لایه: مدولا یا مغز مو
۳. لایه کورتکس: پوسته یا لایه میانی مو
موخوره به خاطر عوامل مختلفی پیش می‌آید اما عمده‌ترینش استفاده بیش از حد از انواع اسپری‌ها، حالت‌دهنده‌های قوی، داغ کردن موها با سشوار یا اتو کشیدن موها (چه برای صاف کردن و چه برای فر کردن‌شان)، محصولات صاف‌کننده مو، ابزارهای آرایشی داغ و رنگ کردن موها است.
بیش از حد شستن یا زیادی برس زدن موها، استفاده نکردن از برس‌ها و شانه‌های آرایشی مناسب، حتی طولانی ماندن زیر آفتاب هم می‌تواند باعث دریافت بیش از حد اشعه UV در موها شده و امواج گرم خورشید، شاخه شاخه‌شان می‌کند.

موهایتان را «اکتیو» کنید!
فرقی نمی‌کند موهایتان به خاطرتغذیه نادرست، بر اثر آب و هوای خشک مخلوط با آلودگی خشک شده یا به خاطر رنگ کردن؛ مهم این است که موهای خشک، راحت‌تر شاخه شاخه می‌شوند. پس باید علاوه بر مصرف غلات کامل، سبزی‌های برگ¬دار، ماهی و آجیل است که حاوی چربی‌های ضروری و مغذی است و باعث می‌شود موهایتان سالم و براق بمانند، از شامپوهایی استفاده کنید که هم به رفع خشکی موهای¬تان کمک کند، هم از رنگ‌موی¬تان محافظت کند و همزمان باعث ترمیم موهایتان شود. خلاصه اینکه از «شامپو انار اکتیو» یا «شامپو گل‌های همیشه بهار اکتیو» استفاده کنید!
با کمک این شامپوها، رنگ موهایتان برای مدت زمان بیشتری ثابت می‌ماند، پوست و موی سرتان با تنظیم چربی و البته جلوگیری از شوره سر، شاداب‌تر خواهد بود.
«شامپو انار و گل‌های همیشه‌بهار اکتیو»، به طور خاص برای موهای رنگ شده و آسيب‌ديده تولید شده‌اند؛ این شامپوها با ترمیم موهایی که بر اثر استفاده از سشوار و سایر عوامل محیطی آسیب دیده‌اند، باعث حالت‌پذیری، لطافت و درخشندگی بیشتر موها شده، جریان خون در پوست سر را افزایش داده و باعث تغذیه بهتر ریشه موها می‌شود.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

X