Visit Other Websites :

موها برای چه به پرواز درمی‌آیند؟!

اگر قصد مسافرت هوایی دارید، یادتان باشد غیر از لباس و خورد و خوراک و بلیط هواپیما، باید لوازمی برای مراقبت از موهایتان هم با خود ببرید تا موهایتان به باد نروند!مهم نیست برای کار می‌روید یا تعطیلات و تفریح، این هم مهم نیست که چله تابستان است یا سر سیاه زمستان! حتی ایرلاین‌تان هم مهم نیست که مال کدام کشور است؛ مسافرت با هواپیما همیشه کِیف می‌دهد اما متاسفانه پوست از موهای سرتان می‌کَند! می‌دانید چرا؟
هوای خشک و مصنوعی که در هواپیماها پمپ می‌شود، آب موها را می‌کِشد و به طور جدی آنها را دچار الکتریسیته ساکن می‌کند. چراکه موهای مرطوب بار الکتریکی را از خود دور می‌کند و از آنجا که موهای خشک، آبی ندارد، نمی‌تواند بار الکتریکی را از خود دور کرده و تمام این انرژی منفی جذب تک‌تک تارهای مویتان شده، یکدیگر را دفع می‌کنند و الکتریسیته ساکن یا همان نیروی استاتیک ایجاد می‌شود.

مبارزه با استاتیک!
بهترین راه برای از بین بردن الکتریسیته ساکن، فقط و فقط رطوبت است. ساقه‌ها رطوبت کم دارند و به لطف هوای مصنوعی داخل هواپیماها، موهای شما مدام خشک و خشک‌تر می‌شوند. بنابراین بهتر است هر بار حمام می‌کنید، از شامپوهای آب‌رسان استفاده کنید. همچنین ساقه موهایتان را با روغن زیتون، دو بار در هفته تقویت کنید تا موهایتان دوباره از رطوبت سیراب شوند. اگر موهایتان نازک یا کم‌پشت است، کافی است نیمه پایینی موها یا فقط نوک‌شان را با روغن زیتون بپوشانید و ریشه‌ها را به چالش نکشید!

کنترل آب و هوا
قبل از رسیدن به فرودگاه، موهایتان را به قدر کافی با سشوار یا در هوای آزاد خشک کنید که موی خیس یا نمدار ممکن است در هوای سرد یخ بزند و بیشتر از هر زمان دیگری در معرض شکستن قرار بگیرد. پس بعد از خشک کردن موها، کمی نرم‌کننده هم به موهایتان بزنید تا بتوانید حالت موهایتان را تحت کنترل داشته باشید. ضمنا قبل از فرود، کمی کرم مرطوب‌کننده به ساقه موها بزنید و آنها را ببافید؛ به این ترتیب رطوبت موهایتان حفظ شده و از هوای مصنوعی هواپیما در امان می‌ماند.

بسته نجات تهیه کنید
اگر با هواپیما زیاد سفر می‌کنید، به خصوص سفرهای طولانی و چندین و چند ساعته، حتما از شامپوها و نرم‌کننده‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید تا از خشک شدن موهایتان جلوگیری کنید. مثلا می‌توانید از شامپوها و نرم‌کننده‌های موی سر «اکتیو» استفاده کنید؛ این شامپوها حاوی پروویتامین B5 و نیز ویتامین E هستند و ضمن تقویت ساقه‌ها و تحریک ریشه موها برای رشد بیشتر، انعطاف‌پذیری و حالت‌دهی‌شان را هم افزایش می‌دهد.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

X