Visit Other Websites :

دارم کچل می‌شوم؟!

سوال: خانمی ۲۷ ساله هستم که سال گذشته صاحب فرزند شدم؛ هیچ‌وقت مشکل ریزش مو نداشتم و در دوران بارداری، فکر می‌کنم با مصرف مرتب مولتی‌ویتامین‌ها، موهایم بسیار پرپشت شده بود. اما حالا مدتی است که ریزش موهایم بسیار زیاد شده و این موضوع نگرانم کرده! آیا ممکن است این ریزش مو عارضه بارداری و شیردهی باشد؟ شاید این دوران باعث افت ذخیره مواد مغذی بدنم شده باشد!

پاسخ مشاور: معمولا در دوران بارداری موهای خانم‌ها به نظر پرپشت‌تر می‌شود و اصولا همه خانم‌هایی که این دوران را تجربه کرده‌اند، معتقدند که در روزهای حاملگی موهای پرپشت و سالم‌تری دارند. علت اصلی این موضوع، بالا بودن هورمون‌هايي است كه ريزش طبيعي موها را كم کرده و موها را در فاز استراحت نگه مي‌دارد؛ یعنی در واقع ریزش موها کاهش می‌یابد و موها برای مدت بیشتری سر جایشان باقی می‌مانند. از آنجا که بعد از زایمان، بدن به تدریج به وضعیت طبیعی و نرمالش برمی‌گردد، اين مرحله پرپشتی موها هم چندان طول نمي‌كشد و بعد از اين‌كه نوزاد به دنيا مي‌آيد، سطح هورمون‌ها به حالت طبيعي بر می‌گردد و در نتيجه موها به سرعت شروع به ريزش مي‌كنند. همین است که شما و بسياري از خانم‌های دیگر بعد از حاملگي و زايمان دچار مشكل ريزش مو می‌شوند. اين نوع از ريزش مو گاهي تا ۲ سال و تا پایان شیرخوارگی نوزاد طول مي‌كشد و تازه بعد از این مدت طولانی، وضعيت رشد و ریزش موها به حالت طبيعي بازمی‌گردد.
ضمن اینکه استفاده اصولی از شامپو و نرم‌کننده بسیار مهم است. اصولا برای شستشوی موها باید شامپوی متناسب با جنس موهایتان را روی پوست سر، ریشه موها و پشت گردن، جایی که چربی و آلودگی جمع می‌شود، ماساژ دهید. اما برای استفاده از نرم‌کننده، کافیست آن را از نوک موها به صورت برعکس، تا اینکه ارتفاع‌شان بمالید و نگذارید نرم‌کننده به ریشه موها برسد.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

X