Visit Other Websites :

آیا نرم کننده باعث ریزش مو می‌شود؟


از وقتی موهایم را رنگ کرده‌ام به صورت مرتب در هر بار دوش گرفتن از نرم‌کننده استفاده می‌کنم. زیرا بدون استفاده از نرم‌کننده موهایم وز شده و شانه کردنشان خیلی سخت می‌شود، اما به نظرم نرم‌کننده باعث شده ریزش مو بگیرم و از حجم موهایم کم شده است؟ آیا نرم‌کننده سبب ریزش مو می‌شود؟
خوب است بدانید موها به طور طبیعی بار منفی دارند و این بار منفی در موهای رنگ و دکلره شده بیشتر است. بنابراین اگر پس از شامپو کردن از نرم‌کننده‌ها که بار مثبت دارند، استفاده کنید؛ مولکول‌های نرم‌کننده روی مو به‌ویژه در نقاط آسیب‌دیده رسوب کرده و با خنثی کردن بارهای الكتریكی، شارژ الكتریكی و پرواز مو را كاهش می‌دهند. همچنین نرم‌كننده‌ها كمك می‌كنند پوسته‌های كوتیكول مو كه در اثر شست‌وشو بلند شده‌اند روی سطح مو بخوابند. از آنجا که نمای ظاهری موها به سلامت و یک‌دست بودن این لایه بستگی دارد، بعد از استفاده از نرم‌کننده، موها شفاف، براق و شاداب می‌شوند. نرم‌کننده موها را نرم‌ و منعطف می‌کند بنابراین موها کمتر گره خورده و راحت‌تر شانه می‌شوند.
با وجود مزیت‌های استفاده از نرم‌کننده، توصیه می‌کنم اگر جزو کسانی هستید که هر روز دوش می‌گیرند، در هر بار دوش گرفتن از نرم‌کننده استفاده نکنید. نرم‌کننده‌ها سبب ریزش مو نمی‌شوند، اما استفاده مکرر از آن‌ها می‌‌تواند موجب شکنندگی و خورد شدن موها شود. ممکن است کم شدن حجم موی شما هم به این موضوع مربوط باشد نه به ریزش مو. کسانی که موهای رنگ یا دکلره شده دارند بهتر است هفته‌ای ۲ تا ۳بار از نرم‌کننده استفاده کنند. توصیه می‌کنم به‌جای استفاده از مقدار زیاد نرم‌کننده، با میزان کمتری از نرم‌کننده به مدت ۲ تا ۳دقیقه ساقه موها را ماساژ داده و سپس به آرامی آن‌ها را شانه بزنید. از آنجا که نرم‌کننده روی ساقه مو تاثیر دارد، بهتر است از رسیدن آن به ریشه و کف سر جلوگیری کنید، اما بدانید حتی رسیدن نرم‌کننده به ریشه مو هم نمی‌توانند سبب ریزش موها شود مگر این‌که شما به دلایل دیگر زمینه‌ ریزش مو را داشته باشید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

X